Про затвердження Положення про добровільну пожежну охорону Ставненської сільської ради

Дата прийняття / оприлюднення: 
Четвер, 16 Грудень, 2021
Номер документа: 
305

СТАВНЕНСЬКА СІЛЬСЬКА РАДА

УЖГОРОДСЬКОГО РАЙОНУ

ЗАКАРПАТСЬКОЇ ОБЛАСТІ

VІІІ сесія VIII скликання

 

Р І Ш Е Н Н Я

 

16  грудня  2021 року                               с.Ставне                                № 305

 

 

Про затвердження Положення про добровільну пожежну охорону Ставненської сільської ради

 

 

Відповідно до статті 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», статті 63 Кодексу цивільного захисту України, з  метою здійснення заходів із запобігання виникненню пожеж та організації їх гасіння на території Ставненської сільської ради, враховуючи погодження Головного управління ДСНС України в Закарпатській області, сільська рада

 

ВИРІШИЛА:

 

  1. Затвердити Положення про добровільну пожежну охорону Ставненської сільської ради (додається).
  2. Фінансування та матеріально-технічне забезпечення добровільної пожежної охорони здійснювати за рахунок коштів місцевого бюджету та інших джерел, не заборонених законодавством.
  3. Контроль за виконанням цього рішення  залишаю за собою.

 

 

 

 Сільський голова                                                       Іван МАНДРИК

 

 

 

ПОГОДЖЕНО

 

__________________________

(посадова особа ДСНС)

___________________________

(підпис)         (ініціали та прізвище)

 

«_____» _______________20___ р.

 

ЗАТВЕРДЖЕНО

Рішенням ___ сесії сільської ради VІІІ скликання

від ______________ р. № _____

 

 

 

ПОЛОЖЕННЯ

про добровільну пожежну охорону

Ставненської сільської ради Ужгородського району Закарпатської області

 

I. Загальні положення

 

1.1. Добровільна пожежна охорона Ставненської сільської ради (далі – ДПО) – це комплекс навчальних, тактичних та технічних заходів, які здійснюються в основному силами залучених на добровільній основі осіб з метою запобігання виникненню пожеж та інших надзвичайних подій, організації гасіння пожеж та забезпечення техногенно-екологічної безпеки на місцевому рівні.

1.2. ДПО функціонує в межах положень визначених Конституцією і законами України, а також указами Президента України, цим Положенням, нормативно-правовими актами центральних та місцевих органів виконавчої влади, а також рішеннями Ставненської сільської ради.

1.3. З питань організації несення служби, гасіння пожеж, проведення аварійно-рятувальних робіт при здійсненні ДПО використовуються нормативно-правові акти, передбачені для підрозділів Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту. Ці акти можуть слугувати орієнтиром з питань експлуатації пожежно-, аварійно-рятувальної техніки та оснащення пожежно-рятувальних підрозділів ДПО.

1.4. ДПО здійснюється через пожежно-рятувальні підрозділи, які утворюються за рішенням Ставненської сільської ради у вигляді комунальних закладів та громадські організації, на базі яких створені пожежно-рятувальні підрозділи та/або метою діяльності яких є забезпечення пожежної та техногенно-екологічної безпеки на місцевому рівні (далі – пожежно-рятувальні підрозділи ДПО, ПРП ДПО).

1.5. Членом ПРП ДПО, який залучається до робіт, які можуть становити небезпеку для його/її життя чи здоров’я, на добровільних засадах може бути особа, яка досягла 21-річного віку і здатна за своїми здібностями та станом здоров’я виконувати покладені на неї обов’язки. Членом ПРП ДПО, який залучається виключно до робіт, непов’язаних з ризиком для життя чи здоров’я, може бути будь-яка повнолітня особа. Порядок залучення членів ПРП ДПО та статус таких членів, види та визначення членства визначаються установчими документами ПРП ДПО.

1.6. Громадські організації залучаються на добровільних або договірних засадах до робіт, пов’язаних із здійсненням ДПО за наявності членів, що відповідають вимогам п.1.5.

1.7. ПРП ДПО під час виконання покладених на них завдань взаємодіють з формуваннями Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту, спеціалізованими службами та формуваннями цивільного захисту, а також підприємствами, установами та організаціями незалежно від форм власності, розташованими на території територіальної громади.

1.8. Члени ПРП ДПО, які залучаються до робіт, які можуть становити небезпеку для його/її життя чи здоров’я, підлягають особистому страхуванню відповідно до законодавства.

1.9. Винагорода членам ПРП ДПО за час їх участі у гасінні пожеж, здійсненні пожежно-профілактичних заходів та чергувань, може здійснюватися згідно з укладеними цивільно-правовими договорами за рахунок коштів, що виділяються для ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій. сільська рада визначає порядок та розмір винагороди відповідно до чинного законодавства.

1.10. Соціальний і правовий захист членів ПРП ДПО здійснюється відповідно до чинного законодавства.

 

II.Завдання ПРП ДПО

 

2.1. Основними завданнями ПРП ДПО є забезпечення пожежної безпеки, запобігання виникненню пожеж, надзвичайних подій та нещасних випадків на них, гасіння пожеж, рятування людей, а також надання допомоги у ліквідації наслідків інших надзвичайних ситуацій та подій.

2.2. Реалізація завдань ПРП ДПО відбувається шляхом:

2.2.1. - гасіння пожеж, евакуації та рятуванні (у тому числі при загрозі вибуху, обвалу, зсуву, підтоплення тощо) людей та матеріальних цінностей;

2.2.2. - ліквідації наслідків аварій, катастроф, стихійного лиха та інших видів небезпечних подій, що становлять загрозу життю або здоров'ю населення чи призводять до завдання матеріальних збитків;

2.2.3. - проведення організаційно-масових, пожежно-профілактичних і технічних заходів, спрямованих на запобігання пожежам та надзвичайним ситуаціям техногенного характеру;

2.2.4. - сприяння навчальним та дошкільним закладам у протипожежному навчанні та вихованні дітей, популяризації серед молоді пожежної справи та основ безпеки життєдіяльності

2.2.5. - пропаганди та масово-роз’яснювальної роботи серед населення про небезпеку й причини виникнення пожеж, про вимоги правил пожежної безпеки та дій на випадок пожежі, інших надзвичайних ситуацій та їх наслідків, про використання первинних засобів пожежогасіння

2.2.6. - сприяння розвитку міжнародної співпраці в галузі пожежної та техногенної безпеки

2.2.7. - здійснення інших заходів передбачених актами законодавства.

 

IІІ. Майно та фінансування ПРП ДПО

 

3.1. Фінансування і матеріально-технічне забезпечення ПРП ДПО здійснюється за рахунок коштів місцевих бюджетів та інших джерел, дозволених законодавством.

3.2. З метою забезпечення добровільної пожежної охорони органи місцевого самоврядування і суб’єкти господарювання можуть надавати пожежно-рятувальним підрозділам ДПО у користування будинки, споруди, спеціальні службові приміщення, засоби зв’язку, пожежну техніку та інше необхідне майно, яке перебуває у комунальній власності, власності громадян - жителів цих населених пунктів (за їх згодою) та суб’єктів господарювання.

3.3. Приміщення, засоби зв’язку, пожежна техніка, інше майно, а також кошти, що в установленому порядку надходять від юридичних та фізичних осіб (благодійна допомога, членські внески, плата за надання послуг тощо) для забезпечення функціонування ДПО, підлягають обліку та використовуються з метою забезпечення бойової готовності пожежно-рятувальних підрозділів та видатків пов'язаних зі здійсненням задач передбачених в цьому Положенні.

        

IV. Різне

 

4.1. Внесення змін та доповнень до цього Положення здійснюється Cтавненською сільською радою за погодженням з територіальним органом ДСНС.

 

 

 

Ставненський сільський голова                                      Іван МАНДРИК

 

 

 

Остання зміна сторінки: 10-01-2022 16:13