Про Програму будівництва, реконструкції, ремонту та утримання вулиць і доріг у населених пунктах на 2022 – 2025 роки

Дата прийняття / оприлюднення: 
Четвер, 16 Грудень, 2021
Номер документа: 
306

СТАВНЕНСЬКА СІЛЬСЬКА РАДА

УЖГОРОДСЬКОГО РАЙОНУ

ЗАКАРПАТСЬКОЇ ОБЛАСТІ

VІІІ сесія VIII скликання

 

Р І Ш Е Н Н Я

 

 

16  грудня  2021 року                               с.Ставне                                   № 306

 

 

Про Програму будівництва, реконструкції, ремонту та утримання вулиць і доріг у населених пунктах на 2022 – 2025 роки

 

 

Керуючись Законами України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про автомобільні дороги», «Про дорожній рух», з метою  забезпечення підвищення рівня якості інженерних споруд, призначених для безперервного, безпечного та зручного руху транспортних засобів, сільська рада

 

ВИРІШИЛА:

 

  1. Затвердити Програму будівництва, реконструкції, ремонту та утримання вулиць і доріг  у населених пунктах на 2022-2025 роки (додається).
  2. Фінансовому відділу сільської ради фінансувати Програму в межах коштів передбачених бюджетом.
  3. Встановити, що бюджетні призначення для реалізації Програми  передбачаються щорічно при формуванні  бюджету і затверджуються рішенням сільської ради про бюджет на відповідний бюджетний період.
  4. Контроль за виконанням даного рішення покласти на постійну комісію з питань економічної реформи, планування бюджету, фінансів, цін, приватизації, комунальної власності.

 

 

 

Сільський  голова                                                              Іван МАНДРИК

 

 

Додаток 

до рішення  VІІІ сесії сільської ради  VІІІ скликання

від 16.12.2021 р. № 306

 

 

Програма

будівництва, реконструкції, ремонту та утримання вулиць і доріг  у населених пунктах на 2022-2025 роки

 

  1. Загальні положення

 

Мережа автомобільних доріг є невід’ємною частиною єдиної транспортної системи, що забезпечує роботу всіх галузей промисловості, сільського господарства та соціальний розвиток суспільства. Від стану автомобільних доріг залежать витрати на перевезення вантажів і пасажирів, рівень цін, певною мірою зайнятість населення та темпи розвитку економіки загалом. У свою чергу стан автомобільних доріг і темпи розвитку дорожньої галузі визначаються економічними можливостями та рівнем фінансування галузі дорожнього господарства.

Протяжність мережі автомобільних доріг загального користування місцевого значення на території сільської ради  становить 49.7 км. (Додаток 1).

В зв’язку з багаторічним недофінансуванням на проведення капітальних і поточних ремонтних робіт на сьогодні експлуатаційний стан більшості доріг є незадовільним. Окремі ділянки доріг є аварійно небезпечними та потребують термінового капітального і поточного  середнього ремонтів. Ямковістю уражені дороги, що забезпечують доступ до населених пунктів та окремих соціальних об’єктів.

Такий стан автомобільних доріг гальмує соціально-економічний розвиток громади, негативно впливає на розвиток цілих галузей, створює соціальну напругу серед населення.

Верховною Радою України  затверджено зміни до Бюджетного кодексу  України та Закону України «Про джерела фінансування дорожнього господарства», які набули чинності з 01 січня 2018 року. Вказаними змінами передбачено створення територіальних дорожніх фондів за рахунок надходження з державного дорожнього фонду  субвенції місцевим бюджетам  на будівництво, реконструкцію, ремонт та утримання автомобільних доріг загального користування місцевого значення, вулиць і доріг в населених пунктах

Програма спрямована на удосконалення механізму фінансового забезпечення робіт з будівництва, реконструкції,  капітального та поточного середнього ремонтів та утримання  місцевих доріг загального користування в населених пунктах, забезпечення контролю за ефективністю використаних коштів та якістю робіт.                                                                  

Законодавчою основою розроблення Програми є Закони України «Про автомобільні дороги», «Про дорожній рух», «Про джерела фінансування дорожнього господарства України», «Про транспорт», «Про автомобільний транспорт», ст.91 Бюджетного Кодексу України, постанови Кабінету Міністрів України від 30 березня 1994 року № 198 «Про затвердження Єдиних правил ремонту і утримання автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, правил користування ними та охорони» (із змінами), «Про місцеве самоврядування в Україні»

 

  1. Мета Програми

 

Основною метою Програми є збереження та вдосконалення існуючої мережі автомобільних доріг загального користування та забезпечення задовільних умов руху автотранспорту й безпеки дорожнього руху.

Пріоритетними напрямками під час визначення об’єктів будівництва, реконструкції, ремонту та утримання доріг є:

забезпечення доступності сільських територій до адміністративного центру територіальної громади та до районного центру а також безпечного сполучення між населеними пунктами;

забезпечення під’їзду до соціальних та культурних об’єктів.

 

  1. Основні завдання та заходи Програми

 

Основними завданням Програми є:

збереження наявної мережі автомобільних доріг;

забезпечення надійного і безпечного руху місцевими автомобільними дорогами загального користування;

поліпшення транспортно-експлуатаційного стану доріг;

підвищення рівня інвестиційної привабливості та туристичних зв’язків.

Заходи з виконання Програми:

здійснення будівництва, реконструкції, капітальних та поточних ремонтів доріг на території громади;

виготовлення проектно-кошторисних документації на об’єкти будівництва, реконструкції та капітального ремонту доріг;

фінансування виконання дорожньо-ремонтних робіт на дорогах загального користування та вулицях в населених пунктах громади.

Вид робіт на об’єктах (будівництво, реконструкція, капітальний ремонт, поточний середній ремонт, поточний ремонт, утримання ) та загальна кошторисна вартість визначається відповідною проектною документацією, згідно чинного законодавства.

Об’єкти поточного ремонту та утримання доріг загального користування визначаються за результатами моніторингу стану доріг, враховуючи звернення старост сіл і мешканців населених пунктів громади.   Перелік об’єктів будівництва, реконструкції, капітального та  поточного ремонтів доріг щорічно затверджується органом місцевого самоврядування.

 

  1. Обсяги та джерела фінансування

 

Головний розпорядник коштів – Ставненська сільська рада в межах бюджетних призначень передбачає кошти на фінансування Програми.

В межах отримання бюджетних призначень місцевому бюджету, Субвенції з Державного бюджету на будівництво, реконструкцію, ремонт та утримання вулиць і доріг комунальної власності по коду передбачає кошти на фінансування Програми.

Фінансування Програми здійснюється в межах видатків передбачених у сільському бюджеті на відповідний рік по «Видатки на проведення робіт, пов'язаних з будівництвом, реконструкцією та ремонтом автомобільних доріг загального користування», а також за рахунок інших джерел, не заборонених чинним законодавством.

Програма є необхідною для забезпечення ремонту та утриманням автомобільних доріг місцевого значення, вулиць і доріг комунальної власності Ставненської сільської ради. Доцільність заходів є обґрунтованим. Програма потребує залучення коштів Державного, місцевого бюджету та інших джерел фінансування, не заборонених чинним законодавством.

Орієнтовний обсяг фінансування програми наведено у додатку №2.

 

  1. Очікувані результати

Виконання Програми забезпечить:

збереження та поліпшення транспортно-експлуатаційного стану мережі автомобільних доріг загального користування на території громади;

ліквідацію незадовільних умов руху автотранспорту на аварійних ділянках доріг загального користування ,шляхом проведення на них ремонтних робіт;

підвищення рівня безпеки руху, швидкості, комфортності та економічності перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом;

створення умов доступності до населених пунктів громади.

 

6. Організація і контроль за виконанням Програми

 

Контроль за виконанням Програми здійснює відділ будівництва, житлово- комунального господарства, інвестицій, соціально-економічного розвитку та надзвичайних ситуацій та виконавчий комітет сільської ради.

Громадський контроль за ходом реалізації Програми здійснюється (за їх згодою) представниками громадських організацій відповідно до законів України «Про автомобільні дороги», «Про дорожній рух», «Про місцеве самоврядування в Україні».

 

 

 

 

 

 

ПАСПОРТ

Програми  будівництва, реконструкції, ремонту та утримання вулиць і доріг  у населених пунктах на 2022-2025 роки

 

Назва Програми

Програма будівництва, реконструкції, ремонту та утримання вулиць і доріг  у населених пунктах на 2022-2025 роки

Підстава для розроблення Програми

Закони України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про автомобільні дороги», «Про дорожній рух»

Розробник Програми

Відділ будівництва, житлово-комунального господарства, інвестицій, соціально-економічного розвитку та надзвичайних ситуацій та виконавчий комітет сільської ради

Мета і основні завдання Програми

Збереження та вдосконалення існуючої мережі автомобільних доріг загального користування та забезпечення задовільних умов руху автотранспорту й безпеки дорожнього руху.

Основні заходи Програми

Фінансування виконання дорожньо-ремонтних робіт на дорогах загального користування та вулицях в населених пунктах громади;  виготовлення проектно-кошторисних документації на об’єкти будівництва, реконструкції та капітального ремонту доріг; снігоочисні роботи в зимовий період.

Строки реалізації Програми

2022-2025 роки

Фінансове забезпечення Програми

Фінансування заходів програми може здійснюватися за рахунок коштів місцевого бюджету, державного бюджету, та інших джерел, що не суперечать чинному законодавству.

Очікувані результати реалізації Програми

Виконання Програми дасть можливість значно поліпшити доступність сільських територій до адміністративного центру територіальної громади та до районного центру а також безпечного сполучення між населеними пунктами;

Керування Програмою і контроль за її реалізацією

Координація робіт, пов'язаних із виконанням Програми, покладається на Відділ  будівництва, житлово- комунального господарства, інвестицій, соціально-економічного розвитку та надзвичайних ситуацій та виконавчий комітет сільської ради

 

 

 

 

Додаток №1

 

Інформація

про вулиці та дороги загального користування та комунальної власності Ставненської сільської ради

 

№з/п

Назва населеного пункту району та міста

Назва вулиці, дороги, мосту

Загальна протяжність вулиці, дороги, мосту(км.)

 
 

1

2

3

4

 

ВСЬОГО ПО НАСЕЛЕНИМ ПУНКТАМ СІЛЬСЬКОЇ РАДИ

49.7

 

1

с. Стужиця

Без назви

11.3

 

2

с. Верховина Бистра

Без назви

1.3

 

3

с.Лубня

Без назви

1.5

 

4

с. Загорб

Без назви

2.5

 

5

с. Жорнава

Без назви

2.0

 

6

с. Луг

Без назви

1.0

 

7

с.Волосянка

Без назви

1.4

 

8

с.Тихий

Без назви

2.0

 

9

с. Гусний

Без назви

1.5

 

10

с.Сухий

Без назви

0.7

 

11

с. Ужок

Без назви

16.0

 

12

с. Ставне

Без назви

8.5

 

 

 

Додаток №2

Заходи 

з виконання Програми будівництва, реконструкції, ремонту та утримання вулиць і доріг 

у населених пунктах на 2022-2025 роки

 

 

Найменування заходу

Всього коштів тис. грн

2022

2023

2024

2025

РАЗОМ

1

2

3

4

5

6

7

1

Здійснення будівництва, реконструкції, капітальних та поточних ремонтів доріг комунальної власності

2200,0

2400,0

2600,0

2900,0

10100.0

2

Здійснення проектно-вишукувальних робіт майбутніх років з будівництва, реконструкції та капітальних ремонтів доріг комунальної власності та доріг загального користування

600,0

600,0

600,0

700,0

2500.0

3

Проведення робіт з утримання доріг місцевого значення комунальної власності, в тому числі снігоочисні роботи

220,0

240,0

260.0

290.0

1010.0

4

Співфінансування виконання робіт з капітального та  поточного ремонту доріг, які є складовими автомобільних доріг загального користування державного,  обласного та районного значення

1100,0

1200,0

1300,0

1400.0

5000.0

5

Співфінансування виконання робіт з капітального та  поточного  ремонту доріг комунального значення у населених пунктах територіальної громади

1100,0

1200,0

1300,0

1400.0

5000.0

ВСЬОГО ПО ПРОГРАМІ

5220.0

5640.0

6060.0

6690.0

23610.0

*Обсяги фінансових ресурсів на реалізацію Програми протягом року можуть уточнюватися.

 

 

Секретар сільської ради                                                                                              Лариса РЕЙПАШІ

Остання зміна сторінки: 10-01-2022 16:15