СТАВНЕНСЬКА СІЛЬСЬКА РАДА
УЖГОРОДСЬКОГО РАЙОНУ
ЗАКАРПАТСЬКОЇ ОБЛАСТІ
VІІІ сесія VIII скликання
Р І Ш Е Н Н Я
16 грудня 2021 року с.Ставне № 314
Про прогноз бюджету Ставненської сільської територіальної громади на 2022-2024 роки
07554000000
(код бюджету)
Відповідно до статей 75¹ Бюджетного кодексу України, враховуючи рішення виконавчого комітету Ставненської сільської ради від 31.08.2021 р. № 89 «Про прогноз бюджету Ставненської сільської територіальної громади на 2022-2024 роки» та керуючись статтею 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», сільська рада
ВИРІШИЛА:
- Прогноз бюджету Ставненської сільської територіальної громади на 2022-2024 роки взяти до відома (додається).
- Контроль за виконанням рішення покласти на постійну комісію з питань економічної реформи, планування бюджету, фінансів, цін, приватизації, комунальної власності ( Кушнір В.М.).
Сільський голова Іван МАНДРИК
СХВАЛЕНО
Рішення виконавчого комітету
сільської ради
від 31 серпня 2021 року № 89
Прогноз
бюджету Ставненської сільської територіальної громади
(найменування бюджету адміністративно-територіальної одиниці)
на 2022-2024 роки
(середньостроковий бюджетний період)
(07554000000)
(код бюджету)
1.Загальна частина
Прогноз бюджету Ставненської сільської територіальної громади розроблено відповідно до статей 75 та 751 Бюджетного кодексу України, з урахуванням постанови Кабінету Міністрів України від 31 травня 2021 року № 586 „Про схвалення Прогнозу економічного і соціального розвитку України на 2022 – 2024 роки”, постанови Кабінету Міністрів України від 31 травня 2021 року № 548 „Про схвалення Бюджетної декларації на 2022 – 2024 роки”, рекомендацій Міністерства фінансів України щодо формування місцевих бюджетів (листи від 08.04.2021 № 04110-08-7/11417 та від 09.06.2021 № 05110-14-6/18181) та складено відповідно до прогнозних і програмних документів економічного і соціального розвитку країни, регіональних та державних цільових програм.
Метою прогнозу є створення механізму управління бюджетним процесом, встановлення взаємозв’язку між стратегічними цілями розвитку держави та можливістю бюджету у середньостроковій перспективі, забезпечення передбачуваності та послідовності бюджетної політики, а також формування головними розпорядниками коштів сільського бюджету ефективної та спроможної мережі бюджетних установ для забезпечення надання ними якісних публічних послуг.
Основними завданнями є:
підвищення результативності та ефективності бюджетних видатків;
забезпечення фінансування проєктів (програм), що мають термін реалізації більше одного року;
підтримка і розвиток окремих напрямів і галузей діяльності суспільства у межах фінансової спроможності сільського бюджету.
Очікувані результати:
Досягнення максимальної ефективності використання бюджетних коштів в процесі виконання бюджетних програм (з урахуванням змін у бюджетному законодавстві).
Невиконання прогнозних показників бюджету Ставненської сільської територіальної громади на 2022-2024 роки може відбутись у разі змін в економічному середовищі, які будуть залежати від наслідків поширення короновірусної інфекції COVID-19.
II. Основні прогнозні показники економічного та соціального розвитку
Протягом прогнозного періоду 2022-2024 років очікується продовження політики, спрямованої на усунення перешкод на шляху ефективного розвитку економіки, забезпечення економічної стабільності та зниження фінансових ризиків, створення передумов для покращення інвестиційної привабливості громади.
При здійсненні прогнозу сільського бюджету на 2022-2024 роки застосовані такі основні прогнозні макропоказники економічного і соціального розвитку України:
Основні макропоказники економічного і соціального розвитку України у 2020 - 2024 роках
Відповідно до статті 6 Закону України « Про державні соціальні стандарти та державні соціальні гарантії» базовим державним соціальним стандартом є прожитковий мінімум, встановлений законом, на основі якого визначаються державні соціальні гарантії та стандарти у сферах доходів населення, житлово- комунального, побутового, соціально-культурного обслуговування, охорони здоров’я та освіти. Прогнозний прожитковий мінімум на 2022 - 2024 роки, врахований у показниках Бюджетної декларації та Прогнозі сільського бюджету, становить:
Під час формування видаткової частини на 2022 - 2024 роки враховано такі показники:
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
III. Загальні показники бюджету
Основні показники бюджету Ставненської територіальної громади на 2022-2024 роки наведені у додатку 1.
Прогноз сільського бюджету на 2022-2024 роки включає показники за основними видами доходів, видатків, кредитування та фінансування, взаємовідносинами бюджету з бюджетами інших рівнів.
У процесі визначення доходів загального фонду бюджету громади враховані наявна база оподаткування, збільшення середньомісячної заробітної плати, динаміка та тенденція надходжень податків, зборів, обов’язкових платежів за січень-липень поточного року та прогнозні показники на 2022 рік.
Обсяг власних доходів загального фонду сільського бюджету на 2022 рік розрахований у сумі 16 715 900 гривень, що на 3 802 100 гривень, або 12,9% більше від затверджених показників у 2021 році. У 2022 році прогнозується отримати 415 100 гривень, з яких 285 100 гривень, як надходження від плати за послуги, що надаються бюджетними установами згідно із законодавством та 130 000 гривень від надходжень, що отримують бюджетні установи від підприємств,організацій,фізичних осіб для виконання цільових заходів.
IV. Показники доходів бюджету
При розрахунку прогнозу доходів бюджету сільської територіальної громади на 2022-2024 роки враховувалися основні прогнозні показники економічного і соціального розвитку України, норм податкового та бюджетного законодавства.
Прогноз доходів сільського бюджету на 2022-2024 роки враховує стабільність податково-бюджетної системи, зростання надходжень до бюджету територіальної громади та підвищення життєвого рівня населення громади.
Загальний обсяг прогнозних показників дохідної частини сільського бюджету (з урахуванням міжбюджетних трансфертів) складає:
- на 2022 рік - 63 131 400 грн;
- на 2023 рік - 70 024 900 грн;
- на 2024 рік - 76 307 300 грн.
Трансферти з державного бюджету визначені на підставі показників, доведених Міністерством фінансів України листом від 09.06.2021 р. № 051110-14-6/18181 „Про прогноз місцевих бюджетів на 2022-2024 роки”:
- на 2022 рік – 44 622 600 грн;
- на 2023 рік – 49 897 400 грн;
- на 2024 рік – 54 905 900 грн.
Трансферти з обласного бюджету визначені на підставі показників, доведених листом Департаменту фінансів Закарпатської облдержадміністрації від 11.06.2021 № 1263/02.2-15:
- на 2022 рік - 1 377 800 грн;
- на 2023 рік - 1 377 800 грн;
- на 2024 рік - 1 377 800 грн.
Обсяг доходів загального фонду (без урахування міжбюджетних трансфертів) прогнозується в сумі:
- на 2022 рік - 16 715 900 грн;
- на 2023 рік - 18 305 700 грн;
- на 2024 рік - 19 548 600 грн.
Найбільшу питому вагу у доходах загального фонду бюджету займатиме податок та збір на доходи фізичних осіб.
Доходи загального фонду (без урахування трансфертів)
Період |
2022 рік |
2023 рік |
2024 рік |
Загальний фонд, у т.ч. |
16 715 900 |
18 305 700 |
19 548 600 |
податок та збір на доходи фізичних осіб, грн |
8 517 300 |
9 421 400 |
10 199 700 |
Питома вага, у % |
50,9 |
51,5 |
52,2 |
Розрахунок податку та збору на доходи фізичних осіб на 2022-2024 роки здійснено на підставі очікуваних надходжень податку за 2021 рік з врахуванням росту фонду оплати праці найманих працівників та грошового забезпечення військовослужбовців у 2022-2024 роках.
Основним чинником, який сприятиме збільшенню надходжень податку на доходи фізичних осіб, є ріст фонду оплати праці у зв’язку із встановленням мінімальної заробітної плати (з 1 січня 2022 року – 6 500 грн, з 1 жовтня 2022 року – 6 700 грн, з 1 січня 2023 року – 7 176 грн, з 1 січня 2024 року – 7 665 грн) та зростанням середньомісячної заробітної плати працівників.
Згідно із статтею 64 Бюджетного кодексу України вказаний податок зараховуються до сільського бюджету у розмірі 60,0 відс. від загального обсягу надходжень, що справляється на території сільської ради.
Прогнозні показники власних доходів бюджету сільської територіальної громади на 2022-2024 роки наведено у додатку 2.
V. Показники фінансування бюджету, показники місцевого боргу,гарантованого Автономною Республікою Крим,обласною радою чи територіальною громадою міста боргу та надання місцевих гарантій
На стадії планування та в ході внесення змін до сільського бюджету згідно з положеннями Бюджетного кодексу України в бюджеті сільської територіальної громади можуть виникати:
- дефіцит за загальним фондом у разі використання вільного залишку бюджетних коштів;
- профіцит за загальним фондом у разі спрямування до бюджету розвитку коштів із загального фонду бюджету,
дефіцит за спеціальним фондом у разі залучення до бюджету розвитку коштів із загального фонду бюджету, а також у разі використання залишків коштів спеціального фонду бюджету Ставненської сільської територіальної громади, крім власних надходжень бюджетних установ.
Фінансування бюджету сільської територіальної громади наведені в додатку 3 до прогнозу.
Показники, визначені додатками 4 «Показники місцевого боргу» та 5 «Показники гарантованого Автономною Республікою Крим, обласною радою чи територіальною громадою міста боргу і надання місцевих гарантій» Типової форми прогнозу місцевого бюджету не плануються в сільському бюджеті на 2022-2024 роки, тому відповідні додатки не заповнювалися.
VI. Показники видатків бюджету та надання кредитів з бюджету
Основними завданнями бюджетної політики на 2022-2024 роки є забезпечення стабільності, стійкості, збалансованості сільського бюджету, забезпечення ефективного використання бюджетних коштів в умовах обмеженого фінансового ресурсу.
Фінансування видатків сільського бюджету та цільових програм на 2022-2024 роки здійснюватиметься у межах жорсткої економії бюджетних коштів, забезпечення фінансування першочергових видатків на основі їх пріоритетності та оцінки очікуваних результатів виконання відповідних програм.
При розрахунку граничного обсягу видатків для головних розпорядників коштів сільського бюджету враховано положення Бюджетного кодексу України зі змінами, рекомендації Міністерства фінансів України щодо формування місцевих бюджетів (листи від 08.04.2021 № 04110-08-7/11417 та від 09.06.2021 № 05110-14-6/18181).
Прогноз сільського бюджету складено відповідно до прогнозних і програмних документів економічного і соціального розвитку країни, регіональних та державних цільових програм, з врахуванням:
розміру мінімальної заробітної:
- у 2022 році - 6500 гривень з 1 січня та 6700 гривень з 1 жовтня;
- у 2023 році – 7176 гривень з 1 січня;
- у 2024 році – 7665 гривень з 1 січня.
розміру посадового окладу працівника І тарифного розряду ЄТС:
- у 2022 році - 2893 гривні з 1 січня та 2982 гривні з 1 жовтня;
- у 2023 році – 3193 гривні з 1 січня;
- у 2024 році – 3411 гривень з 1 січня.
індексу споживчих цін (грудень до грудня попереднього року):
- у 2022 році - 106,2 відс.;
- у 2023 році – 105,3 відс.;
- у 2024 році – 105,0 відс.
Загальний обсяг видатків сільського бюджету прогнозується:
- на 2022 рік – 63 151 400 грн (в т.ч. загальний фонд – 62 716 300 грн, спеціальний фонд – 435 100 грн);
- на 2023 рік – 70 044 900 грн (в т.ч. загальний фонд - 69 580 900 грн, спеціальний фонд – 464 000 грн);
- на 2024 рік – 76 327 300 грн (в т.ч. загальний фонд – 76 832 300 грн, спеціальний фонд – 495 000 грн).
Трансфертів з державного бюджету планується отримати у обсязі:
- на 2022 рік – 44 622 600 грн;
- на 2023 рік – 49 897 400 грн;
- на 2024 рік – 54 905 900 грн.
З обласного бюджету планується отримати трансферти у обсязі:
- на 2022 рік - 1 377 800 грн;
- на 2023 рік - 1 377 800 грн;
- на 2024 рік - 1 377 800 грн.
Зведені показники за Типовою програмною класифікацією видатків та кредитування місцевого бюджету наведені у додатку 7.
Для головних розпорядників коштів у прогнозі сільського бюджету на 2022-2024 роки передбачаються наступні показники (додаток 6).
Ставненська сільська рада
Граничні показники видатків сільського бюджету та надання кредитів з сільського бюджету головному розпоряднику коштів – Ставненській сільській раді:
на 2022 рік у сумі 9 959 700 грн., у тому числі загального фонду – 9 939 700 грн., спеціального фонду – 20 000 грн.;
на 2023 рік у сумі 11 251 800 грн, у тому числі загального фонду – 11 231 800 грн, спеціального фонду – 20 000 грн.;
на 2024 рік у сумі 12 565 900 грн, у тому числі загального фонду – 12 545 900 грн, спеціального фонду – 20 000 грн.
Крім забезпечення основної діяльності сільської ради передбачаються кошти на реалізацію програм, основними цілями яких є забезпечення:
- безоплатними лікарськими засобами у разі амбулаторного лікування окремих груп населення та хворих з нирковою недостатністю;
- оплати енергоносіїв та комунальних послуг закладів охорони здоров'я, які розташовані на території сільської ради;
- якісного зовнішнього освітлення вулиць, прибудинкових територій та інших місць з використанням енергозберігаючих світильників;
- реконструкція, ремонт й утримання автомобільних доріг, що знаходяться в комунальній власності сільської територіальної громади.
Відділ освіти, сім"ї, молоді та спорту, культури й туризму Ставненської сільської ради
Граничні показники видатків сільського бюджету та надання кредитів з сільського бюджету головному розпоряднику коштів – відділу освіти, сім"ї, молоді та спорту, культури й туризму Ставненській сільській раді:
на 2022 рік у сумі 49 129 300 грн, у тому числі загального фонду – 48 844 200 грн, спеціального фонду – 285 100 грн. (за рахунок власних надходжень бюджетних установ);
на 2023 рік у сумі 54 204 800 грн, у тому числі загального фонду – 53 890 800 грн, спеціального фонду – 314 000 грн. (за рахунок власних надходжень бюджетних установ);
на 2024 рік у сумі 58 648 600 грн, у тому числі загального фонду – 58 303 600 грн, спеціального фонду – 345 000 грн. (за рахунок власних надходжень бюджетних установ).
Основними цілями державної політики є:
підвищення доступності якісної освіти, що відповідає вимогам інноваційного розвитку економіки, сучасним потребам суспільства і кожного громадянина;
оптимізація мережі навчальних закладів з урахуванням демографічних і економічних реалій;
посилення відповідальності навчальних закладів за якість надання освітніх послуг;
розвиток і підтримка системи роботи з обдарованою і талановитою молоддю, різнобічний розвиток індивідуальності дитини, її задатків і здібностей;
запровадження Концепції реалізації державної політики у сфері реформування загальної середньої освіти «Нова українська школа»;
забезпечення належного теплового режиму, зменшення показників споживання енергоносіїв,
забезпечення своєчасних виплат дітям-сиротам;
підвищення рівня забезпеченості обладнанням освітніх закладів;
модернізація приміщень освітніх закладів;
збереження, відтворення та примноження духовних та культурних здобутків українського народу;
упорядкування кількості установ культури та їх штатної чисельності;
розвиток бібліотечної справи, покращення матеріально-технічної бази;
популяризація народної творчості та проведення культурно-мистецьких заходів;
проведення фестивалів народної творчості;
забезпечення функціонування комунального закладу «Центр культури, дозвілля і спорту»;
збереження та популяризація пам’яток культурної спадщини.
Відділ соціального забезпечення Ставненської сільської ради
Граничні показники видатків сільського бюджету та надання кредитів з сільського бюджету головному розпоряднику коштів – відділу соціального забезпечення Ставненській сільській раді:
на 2022 рік у сумі 2 894 700 грн, у тому числі загального фонду – 2 764 700 грн, спеціального фонду – 130 000 грн. (за рахунок власних надходжень бюджетних установ);
на 2023 рік у сумі 3 257 800 грн., у тому числі загального фонду – 3 127 800 грн, спеціального фонду – 130 000 грн (за рахунок власних надходжень бюджетних установ);
на 2024 рік у сумі 3 617 600 грн., у тому числі загального фонду – 3 487 600 грн., спеціального фонду – 130 000 грн. (за рахунок власних надходжень бюджетних установ).
Основними цілями державної політики є:
підвищення ефективності управління бюджетними коштами на державну підтримку соціально вразливих верств населення, подальше реформування сфери надання соціальних послуг та соціального захисту:
інформування населення про наявні соціальні послуги;
пропаганда та формування здорового способу життя;
створення сприятливого середовища для забезпечення зайнятості молоді;
попередження та протидія насильству в сім’ї та забезпечення боротьби з торгівлею людьми;
забезпечення рівних прав та можливостей жінок та чоловіків;
укріплення сім’ї;
надання соціальних послуг та забезпечення належного функціонування комунального закладу «Центр надання соціальних послуг» Ставненської сільської ради.
Фінансовий відділ Ставненської сільської ради
Головному розпоряднику коштів сільського бюджету – фінансовому відділу Ставненської сільської ради
передбачено по загальному фонду:
на 2022 рік – 1 167 700 грн.;
на 2023 рік – 1 330 500 грн.;
на 2024 рік – 1 495 200 грн.
Із зазначених коштів на 2022-2024 роки:
- інша субвенція бюджету Великоберезнянської селищної територіальної громади:
на 2022 рік – 250 000 грн.
на 2023 рік – 300 000 грн.;
на 2024 рік – 350 000 грн.
- резервний фонд сільського бюджету:
на 2022 рік – 50 000 грн.;
на 2023 рік – 50 000 грн.;
на 2024 рік – 50 000 грн.
Кредитування
По спеціальному фонду за рахунок повернення раніше наданих кредитів планується надати кредитів у сумі:
на 2022 рік – 20 000 грн.;
на 2023 рік – 20 000 грн.;
на 2024 рік – 20 000 грн.
Відповідна інформація щодо кредитування наведена у додатку 8.
VII. Бюджет розвитку
Показники, визначені додатками 9 «Показники бюджету розвитку» та 10 «Обсяги капітальних вкладень місцевого бюджету у розрізі інвестиційних проектів» Типової форми прогнозу місцевого бюджету не плануються в сільському бюджеті на 2022-2024 роки, тому відповідні додатки не заповнювалися.
VIII. Взаємовідносини бюджету з іншими бюджетами
Відповідно до статей 97, 103 Бюджетного кодексу України визначений перелік субвенцій з державного бюджету.
Порядок та умови надання субвенцій визначається Кабінетом Міністрів України.
Прогнозний показник освітньої субвенції з державного бюджету сільському бюджету складе: у 2022 році – 32 525 400 грн., у 2023 році – 35 623 300 грн., у 2024 році – 38 054 200 грн.
Прогнозний обсяг дотації з місцевого бюджету на здійснення переданих з державного бюджету видатків з утримання закладів освіти й охорони здоровя складе: у 2022 році – 1 377 800 грн., у 2023 році– 1 377 800 грн., у 2024 році– 1 377 800 грн.
Прогнозний обсяг базової дотації складе: у 2022 році – 12 097 200 грн, у 2023 році – 14 274 100 грн, у 2024 році – 16 851 700 грн.
Показники міжбюджетних трансфертів з інших бюджетів бюджету сільської територіальної громади відображені у додатку 11.
Показники міжбюджетних трансфертів іншим бюджетам з бюджету сільської територіальної громади відображені у додатку 12.
IX. Інші положення та показники прогнозу бюджету
Конкретні показники обсягів доходів, видатків та міжбюджетних трансфертів на роки будуть уточнюватись залежно від реальних можливостей бюджету на відповідні роки.
Показники, визначені додатками 4, 5 та 10 Типової форми прогнозу місцевого бюджету не плануються в сільському бюджеті на 2022-2024 роки, тому відповідні додатки не заповнювалися.
Остання зміна сторінки: 30-12-2021 15:56