СТАВНЕНСЬКА СІЛЬСЬКА РАДА
УЖГОРОДСЬКОГО РАЙОНУ
ЗАКАРПАТСЬКОЇ ОБЛАСТІ
ВИКОНАВЧИЙ КОМІТЕТ
Р І Ш Е Н Н Я
11 червня 2024 року |
с. Ставне |
№___86__ |
Про проведення обліку спортивних споруд Ставненської сільської ради
Відповідно до статей 32 та 40, пункту 3 частини 6 статті 69 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Закону України «Про фізичну культуру і спорт», постанови Кабінету Міністрів України від 16 лютого 2024 р. № 176 «Деякі питання створення та функціонування Електронного реєстру спортивних споруд», наказу Міністерства України у справах сім’ї, молоді та спорту від 24 квітня 2009 р. № 1319 «Про затвердження Положення про єдиний електронний всеукраїнський реєстр спортивних споруд», наказу Міністерства молоді та спорту України 13 лютого 2018 р. № 663 «Про затвердження форми журналу обліку використання спортивної споруди та Порядку його ведення» зареєстровано в Міністерстві юстиції України 06 березня 2018 р. № 273/31725, ДБН В.2.2-13-2003 «Спортивні та фізкультурно-оздоровчі споруди», з метою ведення обліку наявних спортивних споруд, збереження і розвитку діючої мережі спортивних споруд, реконструкції, ремонту і розширення спортивної матеріально-технічної бази, виконавчий комітет Ставненської сільської ради
В И Р І Ш И В:
Затвердити порядок проведення обліку спортивних споруд Ставненської сільської ради, згідно з додатком 1.
Установам, організаціям та підприємствам Ставненської сільської ради, незалежно від підпорядкування та форм власності:
здійснити облік спортивних споруд шляхом внесення даних до Єдиного електронного реєстру спортивних споруд та надати до 01 вересня 2024 року відділу освіти, сім’ї, молоді та спорту, культури й туризму адресно-довідкову картку спортивної споруди, згідно з додатком 2 та облікову картку відкритих спортивних площинних споруд, згідно з додатком 3.
забезпечити ведення журналів обліку використання спортивних споруд (додаток 4);
Відділу освіти , сім'ї, молоді та спорту, культури й туризму довести дане рішення до балансоутримувачів спортивних споруд Ставненської сільської ради.
Контроль за виконанням цього рішення покласти на заступника сільського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Мушака О.О..
Сільський голова Іван МАНДРИК
до рішення виконавчого комітету сільської ради
від 11.06.2024 р. № 86
ПОРЯДОК
проведення обліку спортивних споруд
Ставненської сільської ради
1.Загальна частина
Облік спортивних споруд проводиться з метою уточнення стану матеріально-технічної бази, рівня доступності фізичної культури та спорту Ставненської сільської ради, зокрема шляхом прийняття цифрових інформаційних рішень та створення цифрової суб’єктності спортивної споруди.
Обліку підлягають споруди усіх форм власності, які розташовані на території громади, а також нестандартні спортивні зали та приміщення, пристосовані для фізкультурно-оздоровчих занять та спортивно-реабілітаційної роботи.
Інформація про спортивні споруди є відкритою.
Об’єкти, що підлягають обліку.
Усі спортивні споруди за місцем проживання, навчання, роботи, дозвілля, які знаходяться на території Ставненської сільської ради та перебувають у підпорядкуванні:
- навчальних закладів;
- підприємств, установ сільської ради.
Терміни, визначення, стандартні орієнтири.
Авторизований користувач - фізична або юридична особа, яка пройшла електронну ідентифікацію та автентифікацію із застосуванням кваліфікованого електронного підпису, що базується на кваліфікованому сертифікаті відкритого ключа, та має права доступу до Електронного реєстру спортивних споруд.
Балансоутримувач – власник або особа, яка за договором чи відповідним актом утримує об’єкти або елементи, здійснює розрахунок коштів, необхідних для своєчасного проведення капітального і поточного ремонтів та утримання.
Блок місць для глядачів – група місць, із яких глядачі евакуюються по загальному проходу в одному напрямку і з однаковим впродовж проходу видом шляху (горизонтальний, пандус, сходи вниз або вверх).
Верифікація - підтвердження достовірності наданої інформації про спортивні споруди.
Верифікатор 1 рівня - уповноважені представники територіальних громад, які опрацьовують заявки, подані власниками чи правокористувачами спортивних споруд, через електронний кабінет.
Допоміжні приміщення(будинки) – приміщення(будинки), призначені для обслуговування осіб, які займаються фізкультурно-оздоровчою та спортивною діяльністю, глядачів, а також необхідні для забезпечення експлуатації споруди.
Електронний реєстр спортивних споруд - інформаційно-комунікаційна система, призначена для збирання, реєстрації, формування за єдиними ознаками та принципами, накопичення, зберігання та захисту інформації, ведення обліку, відображення та оброблення реєстрових даних про наявні спортивні споруди;
Заявка - документ (набір даних) з відповідними реквізитами про внесення, зміну або видалення інформації про спортивну споруду, що сформований шляхом заповнення відповідних полів у Реєстрі з обов’язковими додатками та ідентифікуючими фотоматеріалами в електронному кабінеті, згенерований у файл у форматі PDF з накладеним кваліфікованим електронним підписом, що базується на кваліфікованому сертифікаті відкритого ключа.
Правокористувач спортивної споруди - фізична або юридична особа, яка володіє, користується чи розпоряджається майном, закріпленим за нею власником (або уповноваженим ним органом).
Майданчики – спеціалізовані спортивні та фізкультурно-оздоровчі майданчики, які обмежені зовнішніми лініями розмітки.
Розміри майданчиків:
Майданчик для волейболу має розміри 18х 9 м;
Майданчик для баскетболу має розміри 28х15 м;
Майданчик для бадмінтону має розміри 13,40х6,10 м (для парної гри) або 13,4х5,2 м (для одиночної гри);
Майданчик для гандболу має розміри 40х20 м;
Майданчик для міні-футболу має розміри 42х22 м (можливі варіації довжина –повинна бути більше 25, але не більше 42 метрів, ширина – від 15 до 25 метрів);
Майданчик для пляжного волейболу має розміри 16х8 м;
Комплексний ігровий майданчик (баскетбол, волейбол) має розміри 25х20 м.,20х18м.,18х9 м.
Легкоатлетичний майданчик:
- замкнена бігова доріжка (колова) – 200х5 м.
- бігова доріжка (пряма) – 135х7,5 м.
- яма для стрибків у довжину – 6х2,75 м.
Майданчик з тренажерним обладнанням (гімнастичне містечко) – майданчик з установкою трапецій, колоди, брусів, лабіринтів, гімнастичних стінок, перекладин тощо.
Навчально-тренувальні споруди – споруди, призначені для навчання початківців і тренування некваліфікованих спортсменів.
Основні приміщення – приміщення, призначені для безпосереднього проведення у них навчально-тренувальних занять або змагань.
Поле для гри – частина підлоги залу, (арени, майданчика) для відповідного виду спортивної гри, обмежена зовнішніми лініями розмітки.
Спортивна споруда – спеціально створена та обладнана будівля, фізкультурно-спортивний комплекс, плавальний басейн, інший об’єкт, призначений для фізкультурно-оздоровчої та/або спортивної діяльності. Спортивна споруда може мати відокремлені спортивні споруди, які є її структурними підрозділами, що розташовані поза її місцезнаходженням, але не є самостійними юридичними особами, та надають послуги в єдиному замкнутому технологічному процесі зі спортивною спорудою.
Спортивний зал – це крита споруда для проведення фізкультурно-оздо-ровчої та спортивної роботи, довжиною не менш 18 м, шириною не менш 9 м і висотою не менш 5 м (обладнана для конкретного виду занять (спеціалізований) або універсального призначення). При менших розмірах застосовується найменування «приміщення для фізкультурно-оздоровчих занять».
Спортивне ядро – площинна спортивна споруда, що складається з поля для футболу, оточеного легкоатлетичною доріжкою для бігу по колу, місць для штовхання ядра, легкоатлетичних стрибків, метання диска, молота і списа.
Спортивна арена – спортивне ядро з трибунами. На відкритому повітрі – від 1500 осіб, у приміщенні – від 500 осіб.
Спортивний корпус – будинок, у якому розміщується один або декілька спортивних залів із допоміжними приміщеннями. У спортивних корпусах з двома і більше зальними приміщеннями одним із них може бути також зал з ванною, ковзанка зі штучним льодом або зал критої ванни басейну.
Спортивний комплекс – група спортивних корпусів (можливо разом із відкритими площинними спорудами), об’єднаних спільною територією.
Спортивно-видовищна споруда – спортивно-демонстраційна споруда, призначена для демонстрації спортивних змагань і проведення культурно-видовищних та громадських заходів.
Стадіон – комплекс споруд, призначених для проведення навчальної, тренувальної роботи та демонстрації спортивних змагань з одного чи різних видів спорту. До його складу можуть входити: спортивне ядро чи арена з місцями для глядачів, комплекс приміщень для глядачів, поле та майданчики для тренувально-навчальної роботи, а також інші відкриті чи криті спортивні споруди з допоміжними приміщеннями та територіями.
Стенд – спортивний майданчик для стендової стрільби. Включає місце для розміщення стрілків.
Тенісний корт – спортивний майданчик, обмежений лініями. Довжина 23,77 м, ширина для одиночної гри 8,23 м, для парної 10,97м. Облаштовується двома стовпчиками на поперечній осі майданчика, між якими за допомогою тросу натягується сітка.
Тир критий – тир, у якому стеля і стіни вогневої зони повинні бути куленепробивними.
Тир напіввідкритий – тир, у якому вогнева зона обгороджена куленепробивними поздовжніми стінами (або системою бічних перехоплень), системою поперечних перехоплень поверху, а у кінці – поперечною стіною.
Тир відкритий – тир, у якому вогнева зона відгороджується куленеприймальними і бічними валами, а за їх межами передбачаються зони безпеки («вилітні поля»).
Фізкультурно-оздоровчі споруди – споруди, призначені для загально-фізичної підготовки та активного відпочинку населення різних вікових груп.
Футбольне поле – поле для гри повинно мати форму прямокутника. Бокова лінія повинна бути довше лінії воріт. Довжина: мінімум 90 м, максимум 120 м. Ширина: мінімум 45 м, максимум 90 м. Якщо загальна площа складає менш ніж 4020 кв. м., тоді враховуємо це поле як майданчик.
Відкриті площинні спортивні споруди - це майданчики, поля, бігові легкоатлетичні і ковзанярські доріжки для навчально-тренувальних занять і змагань на відкритому повітрі.
Реконструкція спортивних споруд – комплекс будівельних робіт, пов’язаних із зміною техніко-економічних показників або використання об’єкта за новим призначенням у межах існуючих будівельних габаритів.
Ремонт спортивних споруд:
а) поточний – комплекс ремонтно-будівельних робіт та організаційно-технічних заходів, спрямованих на приведення у справний стан зношених конструкцій будівлі, систем інженерного обладнання, відновлення експлуатаційних характеристик будівлі і не пов’язаний зі зміною її техніко-економічних показників;
б) капітальний – комплекс ремонтно-будівельних робіт, пов’язаних з відновленням або покращенням експлуатаційних показників із заміною або відновленням несучих або огороджувальних конструкцій та інженерного обладнання без зміни будівельних габаритів об’єкта та його техніко-економічних показників.
3. Облік, реєстрація спортивних споруд у та їх верифікація
Відомості про об’єкти спортивних споруд, які знаходяться на території Ставненської сільської ради вносяться до Єдиного електронного реєстру спортивних споруд України відповідно до Порядку ведення Електронного реєстру спортивних споруд (16 лютого 2024 р. № 176). Власники або правокористувачі спортивних споруд забезпечують внесення інформації (документів) про спортивні споруди шляхом подання заявки на реєстрацію спортивної споруди у Реєстрі.
На кожну споруду, яка підлягає обліку, повинна бути заповнена адресно-довідкова картка (додаток 2) та/або облікова картка відкритих спортивних площинних споруд (додаток 3), додана фотографія розміром 15х21 см або план місця проведення фізкультурно-оздоровчої, спортивної діяльності.
Внесення даних про спортивну споруду до Реєстру здійснюється у такому порядку:
1)подання заявки на реєстрацію спортивної споруди. Для внесення спортивної споруди до Реєстру власник або правокористувач спортивної споруди подає заявку на реєстрацію спортивної споруди Реєстрі разом з усіма необхідними документами через електронний кабінет.
2) верифікація спортивної споруди, яка включає:
перевірку правильності заповнення полів у реєстраційній картці;
перевірку комплектності та актуальності документів, які подаються держателю Реєстру;
перевірку верифікатором відеоогляду та/або фото спортивної споруди, наданого власником або правокористувачем, та/або виїзне оцінювання споруди з метою встановлення відповідності наданої інформації про спортивну споруду
3) реєстрація спортивної споруди у Реєстрі (здійснюється автоматично засобами Реєстру після верифікації заявки).
Власник або правокористувач спортивної споруди подає заявку на реєстрацію спортивної споруди через електронний кабінет.
Електронна ідентифікація та автентифікація власника або правокористувача спортивної споруди здійснюється із застосуванням кваліфікованого електронного підпису, що базується на кваліфікованому сертифікаті відкритого ключа, юридичної особи.
До заявки на реєстрацію спортивної споруди у Реєстрі власник або правокористувач спортивної споруди додає такі обов’язкові документи та матеріали:
документи, що підтверджують право на користування спортивною спорудою (якщо заявку на реєстрацію спортивної споруди подає не її власник);
фотокартки та/або відеоогляд спортивної споруди.
Верифікація заявок, поданих на реєстрацію спортивних споруд, здійснюється верифікатором 1 рівня(уповноважений представник територіальної громади).
Огляд спортивної споруди може здійснюватися верифікатором дистанційно шляхом опрацювання заявки в електронному кабінеті, а також особисто.
Верифікатор 1 рівня приймає рішення про включення, повернення на доопрацювання або відмову у внесенні спортивної споруди до Реєстру в термін
не пізніше 10 календарних днів з дня подання заявки. Верифікатор здійснює розгляд і перевірку заявок та обов’язкових додатків на їх відповідність вимогам та має право проводити виїзд та огляд спортивної споруди за її місцезнаходженням та/або ознайомлюватися з відеооглядом та фото спортивної споруди у заявці.
У разі прийняття рішення про виїзне оцінювання спортивної споруди верифікатор надає представників (не менше однієї особи), які проводитимуть виїзне оцінювання, на строк його проведення, а також інформує власника або правокористувача спортивної споруди про зазначене не пізніше ніж за п’ять робочих днів до оцінювання. За результатами виїзного оцінювання верифікатор має право прийняти рішення про повернення заявки на реєстрацію спортивної споруди на доопрацювання власнику або правокористувачу спортивної споруди з відповідним коментарем для усунення невідповідностей або про скасування реєстрації спортивної споруди у Реєстрі. Заявка на доопрацювання повертається, якщо до неї є такі зауваження:
виявлені невідповідності даних у заявці на реєстрацію спортивної споруди (виявлені невідповідності між відомостями, що надав власник або правокористувач спортивної споруди, та відомостями, що містяться в інших реєстрах, державних інформаційних ресурсах, а також відомостями, одержаними від державних органів, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій);
виявлені невідповідності заявки, обов’язкових додатків та матеріалів вимогам;
наявні зауваження до поданих заявником документів (заявка подана без обов’язкових додатків та матеріалів).
Рішення про повернення на доопрацювання заявки надсилається власнику або правокористувачу спортивної споруди в електронній формі з відповідним коментарем в електронному кабінеті.
Після усунення причин, що були підставою повернення заявки на доопрацювання, власник або правокористувач може повторно подати доопрацьовану заявку.
Після верифікації спортивної споруди на одному з рівнів без зауважень спортивна споруда автоматично вноситься у Реєстр.
Внесення змін у дані про спортивну споруду здійснюється виключно її власником або правокористувачем шляхом подання відповідної заявки через електронний кабінет.
Власник або правокористувач спортивної споруди несе відповідальність за достовірність внесеної інформації до Реєстру та її відповідність встановленим вимогам згідно із законами України.
Секретар сільської ради Лариса РЕЙПАШІ
Додаток 2
до рішення виконавчого комітету сільської ради
від 11.06.2024 р. № 86
РЕЄСТРАЦІЙНА КАРТКА
спортивної споруди
Інформацію підтверджую. |
|
|||||||||
Дата складання інформації заявником "___" ____________ 20__ року |
|
|||||||||
Адресно-довідкова картка спортивної споруди
Повне найменування спортивної споруди |
|
Організаційно-правова форма |
|
Орган управління |
|
Форма власності |
|
Інформація про місцезнаходження спортивної споруди |
|
Код території за КОАТУУ |
|
Поштовий індекс |
|
Область |
|
Район |
|
Населений пункт |
|
Вулиця |
|
Будинок |
|
Телефон |
|
Електронна адреса (за наявності) |
|
WEB- сторінка (за наявності) |
|
Інформація про матеріально-технічний стан спортивної споруди |
|
Рік введення в експлуатацію |
|
Площа земельної ділянки |
|
Перелік основних спортивних споруд та приміщень |
|
Одночасна пропускна спроможність основних спортивних споруд |
|
Площа основних спортивних споруд, кв.м (площинні споруди, дзеркало води в басейнах, площа підлоги спортзалів) |
|
Перелік допоміжних споруд та приміщень (медико-відновлювальний або реабілітаційний центр, їдальня, готель, гуртожиток, сауна тощо) |
|
Перелік споруд для глядачів із зазначенням кількості глядацьких місць |
|
Перелік об’єктів спортивної спрямованості |
|
Час останнього проведення капітального ремонту |
|
Обсяги проведеної реконструкції |
|
Комплектація спортивним оснащенням та інвентарем |
|
Види спорту, що культивуються |
|
Середня кількість відвідувачів на день, що обслуговуються спортивною спорудою |
|
Забезпечення доступності осіб з інвалідністю до об’єктів спортивної спрямованості |
|
Види фізкультурно-спортивних послуг (фізкультурно-виховні, фізкультурно-оздоровчі, спортивно-оздоровчі, спортивно-тренувальні, спортивно-видовищні, фізкультурно-реабілітаційні) |
|
Відомості про керівництво спортивної споруди |
|
Прізвище, ім’я, по батькові, найменування посади керівника, робочий телефон |
|
Прізвище, ім’я, по батькові головного інженера (заступника керівника), робочий телефон |
|
Прізвище, ім’я, по батькові головного бухгалтера, робочий телефон |
|
Інформація про відокремлені підрозділи спортивної споруди (заповнюється у разі наявності) |
|
Код території за КОАТУУ |
|
Поштовий індекс |
|
Область |
|
Район |
|
Населений пункт |
|
Вулиця |
|
Будинок |
|
Телефон |
|
Назва відокремленого підрозділу |
|
Рік введення в експлуатацію |
|
Площа земельної ділянки |
|
Площа забудови нерухомого майна |
|
Види фізкультурно-спортивних послуг |
|
Комплектація спортивним оснащенням та інвентарем |
|
Кількість відвідувачів на день, що обслуговуються відокремленим підрозділом |
|
Прізвище, ім’я, по батькові, найменування посади керівника, робочий телефон |
|
Секретар сільської ради Лариса РЕЙПАШІ
до рішення виконавчого комітету сільської ради
від 11.06.20124 р. № 86
Облікова картка
(найменування відкритої спортивної площинної споруди)
Приналежність____________________________________________________________
Рік введення в експлуатацію_________________________________________
Адреса майданчика________________________________________________________
ХАРАКТЕРИСТИКА
1. Розмір майданчика(поля) _________________________________________________
2. Загальна земельна площа майданчика_____________, її огорожа________________
3. Покриття майданчика (земляне, спецсуміш, синтетика, гумовобитумне, газонне та ін.)______________________________________________________________________
4. Система улаштування дренажу___________________________________________________________________________________________________________________________________________
5. Електричне освітлення(підвісне, прожекторне та ін.) __________________________
6. Водопостачання та наявність засобів поливу_________________________________
7. Роздягальні _____чол.______жін., туалети _______чол._____________жін.
8. Місця для глядачів ( лави, трибуни)_________________________________________
9. Суддівсько-інформаційне обладнання_______________________________________
10. Технічні засоби по догляду (які, скільки) ____________________________________________________________________________________________________________________________________________________
11. Одночасна(нормативна) пропускна спроможність____________________________
12. Додаткові відомості:
- Власник споруди (майданчика):____________________________________________
(№ свід. на право власності, дата видачі, ким видано)
__________________________________________________________________
- Форма власності: _________________________________________________
(приватна, державна або % співвідношення)
- Балансоутримувач: __________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
- Балансова вартість_________________грн. станом на 2010 р.
- Придатність для надання платних послуг засобами ФКС ____________________
__________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
- Технічний стан на момент оформлення облікової картки______________________
__________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
- Відомості про правовий статус______________________________________________
(передано в оперативне управління,
__________________________________________________________________
довготермінову оренду, викор. згідно угоди про співпрацю, договору застави)
- Доступ до споруди______________________________________________________________
(вільний, огорожа, під охороною)
13. Зміни, внесені після заповнення облікової картки_______________________________________________________________________
_______________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
Картку склав_________________________________________________________________
Директор (завідуючий)__________________________________________________________________
м.п.
Керівник органу державного управління з фізичної культури і спорту
територіальної громади_______________________________________
м.п.
«____»______________20 року
Секретар сільської ради Лариса РЕЙПАШІ
Додаток 4
до рішення виконавчого комітету сільської ради від 11.06.2024 р.№ 86
ЖУРНАЛ
обліку використання спортивної споруди
________________________________
(назва спортивної споруди)
_________________________________
(місцезнаходження спортивної споруди)
Дата |
Час використання спортивної споруди |
Замовник |
Вид спортивного або іншого заходу |
Використання спортспоруди (навчально- тренувальні збори, міжнародні, всеукраїнські, обласні, міські та інші заходи)* |
Кількість учасників |
Підпис відповідального |
||
початок |
кінець |
|||||||
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
9 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
* У кінці кожного місяця підбиваються підсумки використання спортивної споруди, а саме кількість проведених:
навчально-тренувальних зборів____, учасників ___;
міжнародних змагань ____, учасників ___;
обласних, міських, районних змагань _____, учасників;
інших заходів _____, учасників ___.
Секретар сільської ради Лариса РЕЙПАШІ
Остання зміна сторінки: 19-06-2024 13:43