СТАВНЕНСЬКА СІЛЬСЬКА РАДА
УЖГОРОДСЬКОГО РАЙОНУ
ЗАКАРПАТСЬКОЇ ОБЛАСТІ
ХVІІ сесія VIII скликання
Р І Ш Е Н Н Я
07 березня 2024 року с.Ставне № 640
Про виконання Програми соціально – економічного розвитку Ставненської сільської ради за 2023 рік
Відповідно до статей 26, 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», з метою підведення підсумків соціально – економічного розвитку Ставненської сільської ради за 2023 рік , сільська рада
В И Р І Ш И Л А:
- Інформацію начальника відділу соціально-економічного розвитку, інвестицій та надзвичайних ситуацій Ставненської сільської ради ПЛАКОШ Олександри Василівни «Про виконання Програми соціально – економічного розвитку Ставненської сільської ради за 2023 рік», взяти до відома.
- Контроль за виконанням цього рішення покласти на першого заступника сільського голови з питань виконавчих органів влади Шоляка Ю.Ю. та постійну комісію сільської ради з питань економічної реформи, планування, бюджету, фінансів, цін приватизації, комунальної власності.
Сільський голова Іван МАНДРИк
Підсумки
виконання Програми соціально – економічного розвитку Ставненської сільської ради за 2023 рік
Аналіз фінансово- господарської діяльності за 2023 рік показує, що і в цей важкий для України та й усіх нас час , коли всі сили кинуті на захист від агресора, все таки зберігаються позитивні тенденції в житті громади. Необхідно відмітити, що збережено і працює у штатному режимі мережа освітніх та дошкільних навчальних закладів, заклади культури та бібліотеки провели протягом року понад 300 масових заходів, які мали волонтерський напрямок, впроваджувались інвестиційні проекти за участі іноземних донорів, в результаті впровадження який проводиться ремонт будинку культури в с.Ставне, облаштовано кімнату за технікою Монтесорі в с.Волосянка, закуплено 45 сміттєвих баків для роздільного збирання твердих побутових відходів, розпочато будівництво центру безпеки в с.Волосянка для розміщення місцевого пожежно- рятувального підрозділу, з метою інтеграції внутрішньо переміщених осіб в громаду створено раду ВПО, яка лобіюватиме інтереси ВПО в органах влади, профінансовано ряд заходів програм , яких у громаді нараховується на даний час 26., вживається ряд заходів по наповненню дохідної частини місцевого бюджету та погашення заборгованості до нього. Ще хочу відмітити , що протягом року працівники сільської ради брали участь у навчаннях, тренінгах та семінарах з різних питань. У 2023 році за підтримки Фонду міжнародної солідарності Республіки Польща та ГО «Вогнеборці- добровольці» було організовано п’ятиденний табір в с.Ужок для юних пожежників, де відпочили 12 дітей, проведений дводенний тренінг з домедичної підготовки для місцевої пожежної охорони, виготовлено банери по охороні довкілля .
Економіка Ставненської громади представлена двома підприємствами в галузі деревообробки та харчової промисловості ,мережею підприємств роздрібної торгівлі та громадського харчування (119) , оздоровчий комплекс «Ужанські купелі».
Основним бюджетоутворюючими підприємствами, установами, надходження яких до загального фонду на території громади є: відділ освіти, сім’ї, молоді та спорту, культури й туризму, Чопський прикордонний загін, ПрАТ «Закарпаттяобленерго», військова частина Т0950, Ужанський НПП, сільська рада, КНП «Великоберезнянський ЦПМСД» Ужгородської районної ради, ФОП Сикуринець Р.С., АТ »Українська залізниця».
За 2023 рік до загального фонду сільського бюджету надійшло податків та зборів в сумі 19769,6 тис.грн., що складає 96,8 відс. або на 646 тис.грн., більше уточненого плану. Порівняно з відповідним періодом минулого року надходження зменшились на 26,3 відс..
Видатки загального та спеціального фондів сільського бюджету за 2023 рік складають 70 585,7тис.грн., в тому числі: видатки загального фонду – 63 424,0 тис.грн., спеціального фонду – 7 161,7 тис.грн.
Природні ресурси Ставненської громади розташовані на території Ужанського національного природного парку , який входить до складу єдиного у світі україно-польсько-словацького біосферного заповідника «Східні Карпати». У словаків є аналогічний парк «Гірські долини», у Польші – національний парк «Бещади».Хоча сам Ужанський парк з’явився в 1999 році , він був створений на базі двох ландшафтних парків – «Стужиця» і «Тихий» , названих за одноіменною назвою населених пунктів. Ці парки були створені ще у 1908 році в австро- угорські часи. Метою їх створення була охорона лісів. Головною цінністю парку вважаються старовинні буково- ялицево – ярі ліси та їхня фауна, кілька видів яких занесені до Червоної книги України.
Саме на території громади знаходяться і одні з найстаріших дерев в Україні – тисячолітні Дуб – дідо та Дуб – чемпіон.
Парк розкинувся на прикордонні з Польщею та Словаччиною, територія якої була ареною боїв Першої світової війни, а від Другої світової війни тут залишились численні укріплення Лінії Арпада, по яких на даний момент прокладені туристичні маршрути. Визначні пам’ятки культурно- історичної спадщини створюють сприятливі передумови для розбудови туристично-рекреаційної сфери, зокрема міжнародного туризму, традиційних видів літнього і зимового туризму та відпочинку.
Ставненська сільська нараховує 2568 індивідуальних дворогосподарств. Дворогосподарства населення в основному використовують пічне опалення , так як централізоване опалення в громаді відсутнє. Централізоване водопостачання використовується частиною жителів сіл Волосянка . Луг та Жорнава , які проживають недалеко від залізничних станцій.
В громаді розроблена Програма благоустрою населених пунктів Ставненської сільської ради на 2021-2023 роки, основною метою якої є реалізація комплексу заходів щодо забезпечення утримання в належному санітарно- технічному стані комунальних закладів, очищення та озеленення територій, а також соціально- економічних, організаційно – правових і екологічних норм щодо поліпшення стану навколишнього середовища, санітарної очистки, створення оптимальних умов праці, побуту та відпочинку населення, проведення поточного та капітального ремонту доріг.
Мережа автомобільних доріг є невід’ємною частиною єдиної транспортної системи, що забезпечує роботу всіх галузей промисловості. Сільського господарства та соціальний розвиток суспільства. Від стану автомобільних доріг залежать витрати на перевезення вантажів і пасажирів, рівень цін, певною мірою зайнятість населення та темпи розвитку економіки загалом. У свою чергу стан автомобільних доріг і темпи розвитку дорожньої галузі визначаються економічними можливостями та рівнем фінансування галузі дорожнього господарства.
Територією громади пролягає дорога державного значення Львів-Самбір – Ужгород протяжністю 25,2 км , дві дороги обласного значення : Лубня – Держкордон з Польщею протяжністю 7,2 км та Ужок – Підполоззя протяжністю 33,2 км. Протяжність доріг загального користування місцевого значення становить 49,7 км.
Автоперевезенням у громаді займаються два автоперевізники : ПП Кулій В.М. за маршрутом Ужок – Ужгород та Ужгород –Ужок і ПП Базь А.І. за маршрутом Тихий – Великий Березний і Великий Березний – Тихий. Нажаль ці два підприємці не в повному обсязі задовільняють потреби мешканців громади у автоперевезенні.
У зв’язку з багаторічним недофінансуванням дорожньої галузі поточний і капітальний ремонт доріг обласного і місцевого значення проводився у мінімальних розмірах і тому стан доріг на даний час можна вважати незадовільним. Окремі ділянки доріг є аварійно небезпечними та потребують термінового ремонту.
На даний час є виготовлені проектно- кошторисні документації на дороги місцевого значення Жорнава – Стужиця (капітальний ремонт 8941 м дороги) та Стужиця – Загорб (поточний ремонт 2400 м дороги)
Територією громади прокладена залізнична дорога Ужгородської дирекції Львівської залізниці та розміщено 4 залізничні станції і 4 зупинки.
Вуличне освітлення облаштоване у 8 населених пунктах з 12.
В результаті фінансування проекту «Програми місцевих ініціатив для впровадження на території Українських Карпат» сільською радою було закуплено 45 контейнерів для роздільного збирання твердих побутових відходів, які було розміщено в населених пунктах громади , що значно піднімає рейтинг громади як цивілізованої європейської спільноти.
В селі Ужок розміщений оздоровчий комплекс "Ужанські купелі" - це місце для відпочинку та здоров'я у самому серці Карпат. Цей заклад і зараз у складний воєнний час пропонує широкий спектр послуг, що задовольнять будь-які потреби й бажання.
Комплекс поєднує у собі розкішні готельні номери зі зручностями на рівні п'ятизіркового курорту, оздоровчий спа-центр , а також медичний кабінет з професійним медичним персоналом, у парку можна любуватися прекрасними видами на навколишню природу, дивовижними пам’ятками архітектури та дикої живописної природи.
Власник оздоровчого комплексу «Ужанські купелі» розширяє свій бізнес і активно інвестує розвиток туризму й рекреації в Ставненській громаді. Так у селі Волосянка планується введення в експлуатацію готельного комплексу , який значно покращить інвестиційний імідж та зміцнить фінансову спроможність громади.
З метою створення необхідних умов для залучення додаткових донорських коштів у розвиток громади, розроблення якісних інформаційних матеріалів про Ставненську сільську раду, підвищення її позитивного інвестиційного іміджу в громаді розроблена Програма розвитку транскордонного співробітництва Ставненської сільської ради на 2023-2025 роки. На виконання Програми розроблені заходи, які передбачають виготовлення інформаційних буклетів, підвищення кваліфікації представників органів місцевого самоврядування з питань транскордонного співробітництва, здійснення ділових поїздок у прикордонні регіони з метою підписання угод. На фінансування заходів Програми у 2024 році передбачено 85,0 тис.грн.
Соціальне забезпечення – одна з головних функцій держави, яка здійснюється завжди і за будь-яких умов на користь найбільш вразливих верств населення. За останні роки, на жаль, збільшується кількість громадян, які потребують соціального захисту. Соціальний захист громадян полягає у підтримці населення шляхом надання соціальної допомоги та соціальних послуг. Ці та інші заходи по забезпеченню соціальних гарантій на території Ставненської сільської ради здійснює відділ соціального забезпечення, та КУ « Центр надання соціальних послуг»
З метою наближення надання державної допомоги сімʼям з дітьми, малозабезпеченим та багатодітним сімʼям, особам з інвалідністю, іншим пільговим категоріям та здійснення їх соціальної підтримки відділом соціального забезпечення через програмний комплекс «Інтегрована інформаційна система «Соціальна громада» за 2023 рік прийнято 1206 заяв, у тому числі: 790 заяв – щодо призначення державних соціальних допомог, 152 заяв – призначення пільг, 194 заяв – призначення житлових субсидій, 44 заяви – для призначення допомоги внутрішньо переміщеним особам, 26 заяв – для оформлення ТЗР. Заяви стовідсотково опрацьовані та передані для прийняття рішення до Управління соціального захисту населення Ужгородської районної державної адміністрації та ПФУ
Загалом у Ставненській громаді отримали соціальної допомоги і пільг на суму – 16586,00 тис.грн.
З метою підтримки малозахищених верств населення та внутрішньо переміщених осіб для надання соціальних послуг тим громадянам, які цього потребують, у громаді розроблені і діють 7 програм.
Відділом соціального забезпечення у громаду залучено два проекти та підписані меморандуми про співпрацю між Ставненською сільською радою та Благодійною організацією «Благодійний фонд «Стабілізейшен Суппорт Сервісез» та Благодійною організацією Благодійний фонд «Посмішка ЮА» Завдяки одному створено Раду ВПО та отримано два комплекти техніки, що значно покращило роботу працівників соціальної сфери та обслуговування населення громади. По другому проекту відремонтовано клас у Волосянківській школі та зроблено комп’ютерний простір для населення громади та ВПО. Забезпечено клас новими ноутбуками, принтером 40 планшетами.
З липня 2023 року на відділ покладено повноваження з матеріально-технічного та організаційного забезпечення діяльності Центру надання адміністративних послуг Ставненської сільської ради, начальник відділу також є і керівником ЦНАПу.
При відділі соціального забезпечення створена КУ «Центр надання соціальних послуг», в якому працює 7 соціальних працівників, які обслуговують 53 особи похилого віку. На утримання Центру у 2024 році передбачено коштів на суму 1432,2 тис.грн.
На даний час у будівлі КУ «Центр надання соціальних послуг» розміщено 13 ВПО, які обслуговуються працівниками центру.
Одним із пріоритетних напрямів діяльності Ставненської сільської ради є модернізація, вдосконалення системи освіти, зокрема дошкільної та загальної середньої.
На території громади функціонує 5 закладів дошкільної освіти. в яких виховується 105 дітей.
Освітній процес у дошкільних закладах забезпечує 15 педагогів.
Утримання одного вихованця коштує бюджету територіальної громади 55,3 тис. грн. в рік.
Витрати на утримання закладів дошкільної освіти Ставненської територіальної громади за 12 місяців поточного року склали:
Оплата праці – 4505,5 тис. грн.;
Енергоносії (в т.ч. електроенергія та водопостачання) – 448,3 тис.грн.
У 2023 році було проведено поточний ремонт по заміні дверей у Волосянківському ЗДО на суму 22004,40 грн. та поточний ремонт по заміні металопластикових вікон та дверей у Лугівському ЗДО.
За рахунок коштів місцевого бюджету для закладів дошкільної освіти було закуплено медикаменти та проведено бактеріологічне дослідження води, закуплено новорічні подарунки, проведено дератизацію, встановлено тривожні кнопки, а також таблички з шрифтом Брайля.
Здобуття початкової, базової та повної загальної середньої освіти в територіальній громаді забезпечують 6 закладів освіти: 1 опорний заклад з 4 філіями, 1 заклад загальної середньої освіти I-III ст. (ліцей з початковою школою та гімназією), 2 гімназії, 2 початкові школи.
У вищезазначених закладах загальної середньої освіти:
кількість учнів – 632 (в т.ч. 12 дітей з числа внутрішньо переміщених осіб);
кількість класів – 56;
педагогів – 145.
Приділяється належна увага створенню рівного доступу для здобуття освіти дітьми з особливими освітніми потребами. Відкрито 1 клас з інклюзивною формою навчання, де навчається 1 дитина з особливими освітніми потребами.
Утримання одного учня в громаді в рік становить 55,4 тис. грн.
Для учнів закладів загальної середньої освіти організовано перевезення шкільними автобусами, яких наразі в територіальній громаді 2 та 1 мікроавтобус для перевезення здобувачів освіти, що є недостатнім для 100 % підвозу дітей до закладів освіти.
Витрати на утримання закладів загальної середньої освіти Ставненської територіальної громади за 12 місяців поточного року склали:
Оплата праці – 29970,3 тис.грн.
Енергоносії (в т.ч. електроенергія та водопостачання) – 2 484,4 тис.грн.
У 2023 році для ЗЗСО було закуплено генератори (6 шт) – 339000,0 грн., комп’ютери персональні (3 шт.) - спонсорська допомога Юнісеф, закуплено засоби для інклюзивного навчання на суму 6 420,0 грн.
Крім того, за кошти місцевого бюджету було придбано котел для Волосянківського ЗЗСО І-ІІІ ст. Ставненської сільської ради на суму 318 700 грн. та Стужицької гімназії на суму 274 000 грн. Також проведено дератизацію на суму 781,90 грн., закуплено таблички шрифтом Брайля на суму 26000,0 грн., встановлено тривожні кнопки та проведено оплату за монтаж та налагодження системи тривожної сигналізації на суму 17357,29 грн.
Протягом 2023 року здійснено поточний ремонт зовнішньої мережі водовідведення Волосянківського ЗЗСО І-ІІІ ст. Ставненської сільської ради на суму 20 257,0 грн., а також поточний ремонт зовнішньої мережі теплопостачання на суму 12 726 грн. та поточний ремонт теплотраси на суму 28144,0 грн. у Ставненському ЗЗСО І-ІІІ ст. Ставненської сільської ради .
Не залишається осторонь питання і діджиталізації освітнього процесу. До мережі «Інтернет» підключені майже усі заклади загальної середньої освіти, крім початкових шкіл. Комп’ютерами, ноутбуками заклади освіти забезпечено на 70%.
Начальник відділу
соціально-економічного розвитку,
інвестицій та надзвичайних ситуацій
Ставненської сільської ради Олександра ПЛАКОШ
Остання зміна сторінки: 30-09-2024 10:28