Про підсумки виконання Програми соціально – економічного розвитку Ставненської сільської ради за 2024 рік

Тип документа: 
Дата прийняття / оприлюднення: 
Вівторок, 25 Лютий, 2025
Номер документа: 
809

СТАВНЕНСЬКА СІЛЬСЬКА РАДА

УЖГОРОДСЬКОГО РАЙОНУ

ЗАКАРПАТСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ХХІ сесія VIII скликання

 

Р І Ш Е Н Н Я

 

25 лютого 2025 року                                  с.Ставне                                   № 809

 

 

Про підсумки виконання Програми соціально – економічного розвитку Ставненської  сільської ради за 2024 рік

 

 

 

Відповідно до статті 59  Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», з метою  підведення підсумків діяльності господарського комплексу  громади  за 2024 рік ,  сільська рада

 

В И Р І Ш И Л А:

 

  1. Інформацію начальника відділу соціально-економічного розвитку, інвестицій та надзвичайних ситуацій Ставненської сільської ради  про  виконання Програми соціально – економічного розвитку  Ставненської сільської ради за 2024 рік взяти до відома.
  2. Контроль за виконанням цього рішення покласти на першого заступника сільського голови Шоляка Ю.Ю. та постійну комісію сільської ради  з питань економічної реформи, планування, бюджету, фінансів, цін приватизації, комунальної власності.

 

 

 

Сільський голова                                                                   Іван МАНДРИК

 

 

 

 

 

Підсумки

виконання Програми соціально – економічного розвитку   Ставненської сільської  ради за 2024 рік

 

До складу Ставненської сільської громади входить 12 населених пунктів.

Адміністративний центр громади – с.Ставне (Ужгородський район, Закарпатська область).

Площа громади становить 299,5 км2. Сукупна чисельність населенн (відповідно до статистичних даних) станом на 01.12.2024 р. – 6910 чоловік.

Сучасна демографічна ситуація в громаді склалася під впливом історичного розвитку території, природного та міграційного руху населення.

На території громади, як і в цілому в області на сьогодні гостро стоїть проблема міграції і раціонального використання робочої сили, її правильний розподіл між галузями господарства, ліквідація безробіття, тощо. На сьогодні дуже актуальною є необхідність постійного підвищення якості робочої сили. Високий освітній рівень та загальна культура, глибока професійна підготовка, творче ставлення до праці стає обов'язковою умовою високопродуктивної праці. Зростає кількість працюючих з вищою освітою, причому найвищий освітній рівень мають штатні працівники державного управління та фінансової діяльності

Мережа автомобільних доріг є невід’ємною частиною єдиної  транспортної системи, що забезпечує роботу всіх галузей промисловості, сільського господарства та соціальний розвиток суспільства. Від стану автомобільних доріг залежать  витрати на перевезення вантажів і пасажирів, рівень цін, певною мірою зайнятість населення та темпи розвитку економіки загалом. У свою чергу стан автомобільних доріг і темпи розвитку дорожньої галузі визначаються  економічними можливостями та рівнем фінансування галузі дорожнього господарства.

Територією громади пролягає дорога державного значення Львів-Самбір – Ужгород протяжністю 25,2 км , дві дороги обласного значення : Лубня – Держкордон з Польщею протяжністю  7,2 км та  Ужок – Підполоззя протяжністю 33,2 км. Протяжність доріг загального користування місцевого значення  становить 49,7 км.

У зв’язку з багаторічним недофінансуванням дорожньої галузі  поточний і капітальний ремонт доріг обласного і місцевого значення  проводився у мінімальних розмірах і тому стан доріг на даний час можна вважати незадовільним. Окремі ділянки доріг є аварійно небезпечними та потребують  термінового ремонту.

На даний час  є виготовлені проектно- кошторисні документації на дороги місцевого значення  Жорнава – Стужиця (капітальний ремонт 8941 м дороги) та Стужиця – Загорб  (поточний ремонт 2400 м дороги)

Територією громади прокладена залізнична дорога Ужгородської дирекції Львівської залізниці  та розміщено 4 залізничні станції і 4 зупинки.

Автоперевезенням у громаді займаються два автоперевізники : ПП Кулій В.М. за маршрутом Ужок – Ужгород та Ужгород –Ужок і ПП Базь А.І. за маршрутом Тихий – Великий Березний і Великий  Березний – Тихий. Нажаль ці два підприємці не в повному обсязі задовільняють потреби мешканців громади у автоперевезенні.

Вуличне освітлення облаштоване у 8 населених пунктах з 12.

Природні ресурси Ставненської громади (ліси, земельні ділянки, потічки, мінеральні джерела) розташовані на території Ужанського парку , який входить до складу єдиного у світі україно-польсько-словацького біосферного заповідника «Східні Карпати». У словаків є аналогічний парк «Гірські долини», у Польші – національний парк «Бещади».Хоча сам Ужанський парк з’явився в 1999 році , він був створений на базі двох ландшафтних парків – «Стужиця» і «Тихий» , названих  за одноіменною назвою населених пунктів. Ці парки були створені ще у 1908 році в австро- угорські часи. Метою їх створення була охорона лісів.  Головною цінністю парку вважаються старовинні буково- ялицево – ярі ліси та їхня фауна, кілька видів яких занесені до Червоної книги України.

Саме на території громади знаходяться і одні з найстаріших дерев в Україні – тисячолітні Дуб – дідо та Дуб – чемпіон.

У 2024 році Ставненською сільською радою на конкурс місцевих ініціатив для впровадження на території Українських Карпат було надіслано 2 грантові проєкти і обидва були погоджені. Їх впровадження розпочнеться у 2025 році  Перший проєкт « Підвищення туристичної привабливосту унікальних природних об’єктів Ужанського НПП в межах  Ставненської сільської територіальної громади» передбачає  облаштування малих архітектурних форм, фотозон та пішохідних доріжок до  дуба Чемпіона в с.Стужиця загальною вартістю 240,5 тис.грн  . Другий проєкт  «Влаштування  очисних споруд Волосянківського ЗЗСО І-ІІІ ступенів  Ставненської сільської ради»  передбачає будівництво локальних очисних споруд.

Багата земля Ставненської громади і на корисні копалини:

  •  біля  села Тихий  розташоване Лютнянське газове родовище , вивчення якого розпочалося ще в 1991 році , а розроблення його розпочалося у 2011 році. В результаті випробувань отримано добовий дебет газу у 0,058 млн. куб. м. газу. Початкові запаси оцінюються у 0,39 млрд куб. м., ресурси – у 2,4 млрд куб.м. Планується буріння ще кількох розвідувальних свердловин.

- у селі  Ужок нараховується 7 джерел мінеральних вод.

          Протягом 2024 року Ставненською сільською радою  видано суб’єктам господарювання  5 дозволів на спеціальне використання природних рослинних ресурсів  місцевого значення для заготівлі  50 тонн чорниці. У бюджет громади надійшло 84,7 тис.грн. відповідного збору.

Економіка Ставненської громади представлена двома підприємствами : в галузі деревообробки та харчової промисловості ,мережею підприємств роздрібної торгівлі та громадського харчування (119) , оздоровчий комплекс «Ужанські купелі».

Основними бюджетоутворюючими підприємствами на території громади є : ПрАТ «Закарпаттяоюленерго», АТ «Українська залізниця » , Ужанський національний парк .

Бюджет громади по доходах до загального фонду за 2024 рік виконано на 158,6 відсотків уточненого плану і складає 39,2 млн. грн.

Видатки загального фонду сільського бюджету за 2024 рік складають 71,1 млн. грн. , що становить 97,5 відсотків уточненого плану.

Протягом 2024 року відділом архітектури, містобудування, ЖКГ та інфраструктури видано 2 містобудівельні умови та обмеження, 1 відмову у видачі містобудівних умов та обмежень , погоджено 3 схеми намірів забудови, 1  відмову у видачі будівельних паспортів .Розроблено та затверджено 2 Детальні плани території.

Розроблено та затверджено аналітичний звіт за результатами  проведення містобудівельного моніторингу за 2023 рік.

 Проведено обстеження та оцінку ступені безбар’єрності  фізичного оточення і послуг для осіб з інвалідність  26 об’єктів комунального майна Ставненської сільської ради.

Ставненська сільська  територіальна громада нараховує 2568 індивідуальних дворогосподарств. Населення громади в основному  використовує пічне опалення , так як централізоване опалення в громаді відсутнє. Централізоване водопостачання  використовується  частиною жителів сіл Волосянка . Луг та Жорнава , які проживають  недалеко від залізничних станцій.

Протягом 2024 року до відділу земельних відносин та природокористування надійшло 92 заяви від жителів громади,а саме:

66  заяв про затвердження технічної документації із землеустрою щодо

 встановлення(відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) для будівництва і обслуговування житлового будинку,господарських будівель і споруд;

4 – заяви про надання дозволу на виготовлення технічної документації із землеустрою,щодо встановлення (відновлення)меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) згідно сертифікату на паї;

20- заяв про надання дозволу на виготовлення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки в оренду;

2- заяви про погодження меж земельної ділянки із суміжним користувачем;

Розглянуто 2 земельні спори.

          В результаті  фінансування проекту «Програми місцевих ініціатив для впровадження на території Українських Карпат»  сільською радою було закуплено  45 контейнерів для роздільного збирання твердих побутових відходів,  у 2024 році за кошти сільського і обласного бюджетів закуплено  ще 72 контейнери  і 15 отримано як спонсорську допомогу . Всього на даний час на території громади розміщено 132 контейнери.  Постійно проводиться робота по благоустрою  території громади , забезпеченню вивозу твердих побутових  відходів та недопущення виникнення стихійних сміттєзвалищ.

          В селі Ужок розміщений оздоровчий комплекс "Ужанські купелі" - це місце для відпочинку та здоров'я у самому серці Карпат. Цей заклад  і зараз у складний воєнний  час пропонує широкий спектр послуг.

Комплекс поєднує у собі розкішні готельні номери зі зручностями на рівні п'ятизіркового курорту, оздоровчий спа-центр , а також медичний кабінет з професійним медичним персоналом, у парку  можна любуватися прекрасними видами на навколишню природу, дивовижними пам’ятками архітектури та дикої живописної природи.

Власник оздоровчого комплексу «Ужанські купелі» розширяє свій бізнес і активно інвестує розвиток туризму й  рекреації в Ставненській громаді. Так у селі Волосянка  введено в експлуатацію готельний комплекс , який  значно покращує інвестиційний імідж та  фінансову спроможність громади.

З метою наближення надання державної допомоги сімʼям з дітьми, малозабезпеченим та багатодітним сімʼям, особам з інвалідністю, іншим пільговим категоріям та здійснення їх соціальної підтримки відділом соціального забезпечення  та ЦНАП за 2024 рік прийнято  та опрацьовано 2025 заяв.

Загалом у  Ставненській громаді отримали соціальну допомогу  і пільги на суму – 17,3  млн.грн.

           З метою підтримки малозахищених верств населення та внутрішньо переміщених осіб для надання соціальних послуг тим громадянам, які цього потребують, у громаді розроблені і діють 7 програм, які відносяться до сфери соціального захисту.  Протягом року на фінансування цих програм використано  кошти в сумі 391,8 тис.грн.

При відділі соціального забезпечення створена КУ «Центр надання соціальних послуг», в якому нараховується 15 штатних працівників, з них  7 соціальних працівників, які обслуговують 53 особи похилого віку. На утримання Центру у 2024 році використано  коштів на суму 2109,2 тис.грн.

На даний час у будівлі КУ «Центр надання соціальних послуг» розміщено 13 ВПО, які обслуговуються працівниками центру.

Станом на 01.01.2025 року на первинному обліку служби у справах дітей перебуває 17 дітей, з них

 4 – дітей – сиріт;

7 - дітей, позбавлених батьківського піклування;

6 дітей, які перебувають в складних життєвих обставинах. Також на території громади проживає 5 дітей в сім’ях опікунів із інших громад .

Протягом 2024 року службою у справах дітей з первинного обліку дітей, які залишилися без батьківського піклування, дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування знято 7 дітей, 2 – взято на облік. Загальна кількість дітей дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування становить 11 осіб, з них 7 перебувають під опікою/піклуванням, 1 дитина – в обласному будинку дитини, 3 -виховуються в ДБСТ, ПС. За цей період усиновлено 1 дитину, позбавлену батьківського піклування, 2 повернуто біологічним батькам.

З метою удосконалення системи моніторингу щодо соціального захисту дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах, застосування ефективних форм їх соціальної підтримки, профілактики правопорушень серед осіб, які не досягли вісімнадцятирічного віку, запобігання дитячих бездоглядності і безпритульності службою у справах дітей спільно з кримінальною поліцією у справах дітей, Центром надання соціальних послуг протягом 2024 року було проведено 27 рейдів  .

На профілактичному обліку служби у справах дітей перебуває 6 дітей (дві сім’ї), які опинилися у складних життєвих обставинах і проживають у сім’ях, де батьки, або особи, що їх замінюють ухиляються від виконання батьківських обов’язків. Всього з сім'ями проведено 74 заходи щодо належного виконання батьками своїх батьківських обов'язків.

Служба у справах дітей велику увагу приділяє індивідуальній роботі з дітьми. Багато зусиль прикладається до роботи з дітьми, що мають девіантну поведінку. Так, працівники служби проводять індивідуальні розмови з підлітками, перевіряють їх місце навчання і проживання.

Службою у справах дітей сільської ради постійно проводяться бесіди з дітьми з числа правопорушників з метою попередження вчинення ними повторно правопорушень. Прийнято участь у 7 судових засіданнях щодо захисту прав та інтересів дітей.

Службою також впорядковано квартирний облік дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування та осіб з їх числа. Протягом 2024 року службою підготовлено  1 клопотання про постановку на квартирний облік на розгляд виконавчого комітету сільської ради. Всього на квартирному обліку знаходиться 11 дітей та осіб з числа дітей- сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування.

Одним із пріоритетних напрямів діяльності Ставненської сільської ради є модернізація, вдосконалення системи освіти, зокрема дошкільної та загальної середньої.

На території громади функціонує 5 закладів дошкільної освіти в яких виховується 97 дітей.

Освітній процес у дошкільних закладах забезпечує 15 педагогів.

Утримання одного вихованця коштує бюджету територіальної громади

53,0 тис. грн. в рік.

У закладах дошкільної освіти наявне трьохразове харчування.

Фінансування витрат на харчування здійснюється за рахунок коштів місцевого

бюджету та батьків (батьківська плата 75 % від загальної суми харчування за

місяць). Особлива увага приділяється харчуванню дітей пільгових категорій (22особи): 100% безкоштовним харчуванням забезпечено 15 дітей (діти воїнів

АТО та учасників бойових дій), 50 % знижкою від вартості харчування користуються 11 вихованців (діти із багатодітних сімей).

Витрати на утримання закладів дошкільної освіти Ставненської територіальної громади за 12 місяців поточного року склали:

- Оплата праці з нарахуваннями – 4472,0 тис. грн.;

- Енергоносії (в т.ч. електроенергія та водопостачання) – 301,8 тис грн.

У 2024 році за рахунок коштів місцевого бюджету для закладів дошкільної освіти було закуплено медикаменти та проведено бактеріологічне дослідження води, закуплено новорічні подарунки, проведено дератизацію.

Здобуття початкової, базової та повної загальної середньої освіти в територіальній громаді забезпечують 6 закладів освіти: 1 опорний заклад з 4 філіями, 1 заклад загальної середньої освіти I-III ст., 2 гімназії, 2 початкові школи.

У вищезазначених закладах загальної середньої освіти:

кількість учнів - 621 (в т.ч. 13 дітей з числа внутрішньо переміщених осіб);

кількість класів – 55;

педагогів – 118.

Приділяється належна увага створенню рівного доступу для здобуття освіти дітьми з особливими освітніми потребами. Відкрито 1 клас з інклюзивною формою навчання, де навчається 1 дитина з особливими освітніми потребами.

Утримання одного учня в громаді в рік становить 62,6 тис. грн.

Для учнів закладів загальної середньої освіти організовано перевезення

шкільними автобусами, яких наразі в територіальній громаді 4 та 1 мікроавтобус для перевезення здобувачів освіти. В тому числі 2 шкільні автобуси, які закуплені у 2024 році на засадах співфінансування з місцевого бюджету в сумі 800,0 тис. грн.

Витрати на утримання закладів загальної середньої освіти Ставненської

територіальної громади за 12 місяців поточного року склали:

Оплата праці з нарахуваннями – 5398,4 тис. грн. (місцевий бюджет) та 29006,6 тис. грн. (субвенція);

Енергоносії (в т.ч. електроенергія та водопостачання) – 2005,2 тис. грн.

У 2024 році для Волосянківського ЗЗСО І-ІІІ ст. Ставненської сільської

ради закуплено дровокол гідравлічний на суму 95,0 тис. грн.

Крім того, для закладів загальної середньої освіти Ставненської сільської ради закуплено мультимедійне обладнання на суму 464,9 тис. грн., а також комплекти навчального обладнання для кабінетів фізики та хімії на суму 458,9 тис. грн.

Проведено роботи з поточного ремонту Сухівської початкової школи на

суму 350,0 тис. грн.

Проведено поточний ремонт санвузлів в приміщенні Волосянківського

закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів Ставненської сільської ради

Ужгородського району Закарпатської області в. с. Волосянка,301Б» на суму 510 271 грн.

Також проведено поточний ремонт електромережі котельні Волосянківського закладу загальної середньої освіти 1-3 ст Ставненської сільської ради, Ужгородського району Закарпатської області в с. Волосянка, 301Б на суму 99 987 грн.

Крім того, оплачено послуги з управління побутовими відходами на суму 28 414,95 грн.

Також укладено договір з філією «Ужгородське лісове господарство» державного спеціалізованого господарського підприємства «Лиси України» на

суму 1 147 650 грн. (на поставку деревини дров’яної непромислового використання).

Крім того, для учнів закладів загальної середньої освіти Ставненської сільської ради у 2024 році організовано безкоштовне гаряче харчування (кейтеринг), витрати на яке становлять: місцевий бюджет - 438 8000 грн., субвенція – 274 796 грн.

Одним із показників якості надання освітніх послуг є результати навчального року.

Свідоцтва про базову середню освіту отримали 52 здобувачів освіти в т.ч. 3 з відзнакою. Свідоцтва про повну загальну середню освіту отримали 41 випускників 11-х класів. Свідоцтво з відзнакою про повну загальну середню освіту отримали два здобувачі освіти, які нагороджені золотою медаллю.   Успіхи, здобутки в освітянській сфері залежать від педагогічної майстерності, професіоналізму, компетентності педагогічних працівників. Так, вищу кваліфікаційну категорію мають 31 вчителів закладів загальної середньої освіти, звання «Старший вчитель» - 20 педагогів, спеціалістів першої категорії-32, спеціалістів другої категорії-29, спеціалістів 9, педагогічних працівників з тарифним розрядом 29.

У всіх закладах освіти Ставненської територіальної громади наявні захисні споруди (найпростіші укриття), які використовуються під час повітряних тривог. Вказані укриття пройшли перевірку відповідними органами та рекомендовані до використання, що підтверджується актами обстеження, які складені та завірені печатками в установленому порядку. Разом з цим, у всіх закладах освіти Ставненської сільської ради встановлені тривожні кнопки виклику поліції, які обслуговуються Управлінням поліції охорони в Закарпатській області (витрати становлять 18 000 грн).

У 2024 році відділом ОКМСТ виготовлено проектно- кошторисну документацію на капітальний ремонт захисної споруди цивільного захисту – протирадіаційне укриття, яке розміщене у Волосянківському ЗЗСО І-ІІІ ступенів. Ведеться пошук інвесторів  для  проведення цих робіт, так як у громаді недостатньо коштів для їх фінансування. Кошторисна вартість  даного об’єкту складає 19,3 млн.грн.

Продовжується реконструкція  адмінбудівлі сільської ради в с.Волосянка 301А для облаштування Центру безпеки і розташування місцевої  пожежної охорони. Планується його відкриття у другому півріччі 2025 року.

 

 

Начальник відділу

соціально-економічного розвитку,

інвестицій та надзвичайних ситуацій

Ставненської сільської ради                                                                                              О.ПЛАКОШ

Остання зміна сторінки: 10-03-2025 07:22